Eğitimde Bir Nefes

Belki de kişisel ve toplumsal sorumluluğumuzun yükünden kurtulmak için, başkasını  suçlamak kolaycılığına sarılarak tüm sorumluluğu eğitim sistemine yıkıyoruz.

-Yere birisi kağıt mı attı ? --> Eğitim
-Trafik de birisi diğerine yol mu vermedi ? --> Eğitim
-Komşu üst katta gürültü mü yapıyor ? --> Eğitim           

 Haksız da değiliz. Ancak; eğitim sadece kurumsal değildir. Sokaktan ev ortamına kadar insanın bulunduğu her yer aynı zamanda bir eğitim alanıdır. Herkes birbirine karşı bu
açıdan sorumluluk taşır.  Onun için bu konuda hepimiz sorumluyuz.
           

Ancak  Milli Eğitim Bakanlığının şahsında ve bünyesinde somutlaşan Eğitim   Sistemimiz sorunun doğrudan muhatabıdır.  17 milyon öğrenci  1 milyonun üzerinde bir öğretmen kadrosu  ile devasa bir kitle karşımıza çıkmaktadır. Elbette böyle bir kitleyi sorunsuz bir şekilde yönetmek, başarıda ideal bir çizgiye taşımak  kolay bir hadise değildir. Bir yandan akademik anlamda ciddi bir başarı sorunu varken  bir yandan da Bakanlığın tüm çabasına rağmen  değerlerimizin yaşatılması açısından da sıkıntı yaşanmaktadır.
           

Batı Koleji ekibi olarak bizler resmi ve özel eğitimde yıllarca edindiğimiz tecrübeyle ilimiz eğitimine  
bir nebze  katkıda bulunmak, ilimize eğitim alanında bir nefes aldırmak istedik.


Hedef olarak,  öğrenciyi milli varlığımızı geleceğe taşımanın temel taşı kabul ettik  ve onu her yönden gelecekteki şartlara göre yetiştirmeyi benimsedik.
             

Yabancı dil eğitimi, Değerler eğitimi, Birebir etüt çalışmaları ve Sosyal ve kültürel etkinlikler alanında ileri düzeyde programlar hazırladık ve uygulamaya koyduk.
           

Önceki eğitim kurumlarımız Şifaiye Sağlık Koleji ve Batı Anadolu Lisesinde bu gayretimiz sonucunda ciddi başarılar elde edilmişti.
           

Sivas insanı bunu gördü, Okullarımıza yoğun talep oluştu. Kontenjanımızın tamamı doldu. Bizler de bu ilgiye layık olmak için kalitemizden taviz vermeden çalışmalarımızı sürdürdük. Yine halkımızın talepleri doğrultusunda bu yıl BATI KOLEJİ iLKÖĞRETİM   (Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul) OKULLARI'nı  açtık.  Aynı ilke, aynı hedef ,aynı çalışma disiplini anlayışı ile ... Şimdi yavrularımızı daha elverişli dönemlerde alıp daha başarılı bir şekilde yetiştirme kararlılığındayız.
           

Eğitim gelecektir...

Eğitimde Bir Nefes