İlkokul

Batı Koleji - İlkokul

YÖNETİCİ KADROMUZ

HAKAN GENÇ -Özel öğretim alanında yıllarca Sivas'a hizmet etmiş çok sayıda dershane, kurs ve okul açılmasına öncülük etmiş, Sivaslının yakından tanıdığı, dürüst, çalışkan, başarılı bir eğitimci ve iş adamıdır.
Mehmet ERTAN (MÜDÜR) - Yıllarca  özel öğretim kurumlarında öğretmenlik ve yöneticilik yapmış ilkeli, kararlı, iletişimi güçlü, çağdaş yönetim değerlerine sahip, söylediğini yapan yapamayacağını söylemeyen başarılı bir eğitimcidir. 
 

HEDEFLERİMİZ

1. Her insanı ayrı bir dünya kabul edip bilgiyi yüklenen değil bilgiyi yapılandırabilen bir eğitim sistemini gerçekleştirmektir.
2. Öğrencilerimizin davranış ve bilgi birikimlerini geliştirmektir.
3. Milli değerler ile evrensel değerleri buluşturmaktadır.
4. Bireysel farklılıkları dikkate alan öğrenci merkezli eğitim uygulamaktır.
5. Çağdaş öğretim yöntem ve teknikleri ile eğitimde yeni bir dönemi başlatmaktır. 
6. Sosyal alandaki çalışmalarla öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerini keşfetmektir. 
7. Öğrencilerimize yabancı dili en iyi şekilde kavratmaktır. 
8. Atatürkçü düşünceyi zihinsel ve duygusal olarak yerleştirmektir.

EĞİTİM  ANLAYIŞIMIZ

Değerli  anne- babalar ve bugünü kendilerinden emanet aldığımız saygıdeğer çocuklar, Her ne kadar klişe olsa da sürekli değişen ve gelişen bir dünyada yaşıyoruz.Hal böyle iken eğitim öğretim noktasında da bu gelişimi takip edelim derken maalesef özümüzden uzaklaştığımızı ve gelişmiş eğitim modeline de ulaşamadığımızı hep birlikte tecrübe ettik ve etmeye devam ediyoruz. Bu nedenle eğitim öğretim her yıl bir önceki yıla göre daha zor ,daha karmaşık,daha çok sorumluluk gerektiren ve çok ciddi emek isteyen bir ihtiyaca dönüşmüştür. Bu ihtiyaçlar da velileri ve eğitimcileri yeni arayışlara sürüklemiş ,böylece özel okul kavramı doğmuştur. Günümüzde özel okul sayıları hiç azımsanamayacak bir noktadadır. Ancak niceliğin artması beraberinde niteliğin düşmesine sebep  olmuştur. Öyle ki şu anda beş yıldızlı otelleri aratmayan ,ulusal marka olmuş kafeleri  geride bırakan ‘’podyum okullar’’türemiş ve ne yazık ki bu gereksiz lüks yaşam biçimi çocuklarımızı hem eğitim öğretimden hem de değerlerimizden uzaklaştırmıştır. Devam eden süreçte çocuklarımız,bu olumsuz anlayışın ortaya koyduğu ve gerçek hayatla ilişkisi olmayan bir öğretim ortamıyla muhatap olmuşlardır. Oysaki ‘’özel ‘’olması gereken öğrenci ve velilere sunulan yapay mutluluklar değildir.’’Özel ‘’ olması gereken işinin uzmanı kişilerce verilecek eğitim öğretim hizmetidir. Bu duygu ve düşüncelerle Batı Koleji Okulları olarak her zaman çocuklarımızı hayallerine ulaştırmak, velilerimizin fedakarlıklarını karşılıksız bırakmamak adına var gücümüzle çalıştık. En önemlisi de öğretmenlik aşkımızla her saniye çocuklarımıza ‘’Nasıl daha kaliteli bir eğitim verebiliriz?’’ sorusunun sancısını çektik. Ve bunarı yaparken de asla ücreti ön plana çıkarmadık. Esas  aldığımız bu eğitim anlayışı Sivas’ta geçtiğimiz 5 yılın en başarılı özel okulu olmamızı sağladı.  Sivas'ta doğan, büyüyen ve daima gelişen Batı Koleji Okullarına duydukları güvenden dolayı öğrenci ve velilerimiz şahsında tüm hemşerilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Geçmişi hep birlikte doğru okuyup çocuklarımız ve gençlerimize güzel bir gelecek sunmak dileğiyle…                                                                                                                                             
        Hakan GENÇ
   
Yönetim Kurulu Başkanı 

YAPACAĞIMIZ ÇALIŞMALAR!


Zil Uygulamasını Kaldırıyoruz! Öğrenci enstrümantal bir müzik sesiyle teneffüse çıkacak, teneffüste düşük düzeyde müzik çalacak, müzik kesilince tüm öğrenciler sınıflara geçecekler, ders başlayacaktır. Böylece öğrenciler klasik şartlanmanın dışına çıkacaktır.

Kantin Görevlisini Kaldırıyoruz! Kantin var satıcı yok. Kantinde ''kendin al-kendin öde''  reyonu açıyoruz. Bu reyona, çocuklarımızın hassasiyetini göz önünde bulundurarak onların sağlıklı beslenmeleri için özenle seçilmiş ürünler yerleştireceğiz. Reyonda bir de kasa olacak. Öğrencimiz istediği ürünü alıp parasını kasaya koyacak ve parasının üstünü de yine kendisi bu kasadan alacaktır. Böylece öğrenci, dürüstlük kavramını hayata taşıyacaktır.Kantin alışverişleri İngilizce olarak yapılmaktadır. 

Özellikle İlkokul Düzeyindeki Öğrencilere Yönelik Olarak; -Sorumluluk bilinci kazandırmak, - Kendine güven duygusunu güçlendirmek, - Bilgiye ulaşma, araştırma-soruşturma yeteneğini geliştirmek, - Bilgiyi hayatına uygulayabilmek, - Çevresi ile doğru ilişki kurmasını sağlamak, - Dürüst, hoşgörülü , başkasını düşünen, iyiliksever, kalbi ile aklını vicdanına uygun kullanan bir duygu ve davranış anlayışı yerleştirmek amacıyla farklı projeler uyguluyoruz.