Okul Öncesi

Batı Koleji - Okul Öncesi

 Okulumuz bünyesindeki Uygulama Anaokulunun eğitim hizmetinin hem kaliteli hem de uzun süreli olmasında ;öğretmenlerimizin işin ehli olması ve fedakarca çalışması; velilerimizin katılımcı yaklaşımları; yönetimin ise okulöncesi eğitimin önemine ve gerekliliğine inanıyor olmasının payı büyüktür.           
Okulumuzda her çocuk özeldir ve bir tanedir.Her çocuğun istek ve ihtiyaçları önemlidir.Çocuğun ihtiyaçlarına cevap vermek temel prensibimizdir.           
Okulumuz ; çocuklarımız için eğlenerek öğrendikleri, sosyalleştikleri, kendilerini keşfettikleri, olumlu benlik geliştirdikleri ,keyifle beslendikleri, özbakım becerilerini gerçekleştirdikleri bir yaşam merkezidir.           
Yine çocuklarımız okuldaki etkinlikler sayesinde estetik ve yaratıcılık , çevresel duyarlılık, bilimsel merak konularında farkındalık geliştirmektedir.           
Eğitimdeki bir diğer prensibimiz ise çocuklarımızın akademik becerileri öğrenmelerinin yanı sıra duygusal zekalarını geliştirmektir.Duygusal zekası yüksek olan çocuklarımızın hayat başarısının yüksek olacağı ve daha üretken olacağı inancındayız.ayrıca her yüzyılda olduğu gibi içinde bulunduğumuz yüzyılda da kaliteli eğitim alan ,duygu eğitimi gerçekleştirmiş bireyler toplumlara yön verirler.Duygu eğitiminde de amaç  kendini tanıyan ,potansiyelini bilen ,duygularını yerli yerinde kullanabilen bireyler yetiştirmektir.duygu eğitimi almış bireyler mutlu olmayı başarabilmektedir.           
Çocuklarımızın sağlığı için temiz ve hijyenik eğitim ortamları ,geniş bir fiziksel alan ,beden eğitimi aktiviteleri,  açıkhava ve bahçede ekili alan  gibi donanımlar okulumuzun veliler tarafından tercih sebeplerinden biridir.           
Dengeli ve yeterli beslenme için hazırlanan yemek listeleri ve kullanılan kaliteli besin malzemeleri sayesinde çocuklarımız için yemek saatleri keyifle geçirilen vakitler olmaktadır.Yarım gün eğitim uygulamalarında sabah kahvaltı; öğleden sonra ise ara öğün niteliğindeki yemek verilmektedir.Beslenme programındaki amacımız;her çocuğun her gıdayı severek yemesi;dengeli ve yeterli beslenmeyi alışkanlı olarak içselleştirmesi,yemekte uyulması gereken görgü kurallarını öğrenmesidir.           
 Veli toplantıları ,veli seminerleri,gazete bültenleri, bireysel veli görüşmeleri ,uyaran panoları, anneler günü Programı,23 Nisan Çocuk Bayramı  ve mezuniyet programları ile okulumuz velilerinin eğitimin önemli bir parçası olduğunu göstermekteyiz.Veliler bizim için çocuklarımız kadar değerlidir,her türlü pedogojik destek okul rehberliğimiz tarafından kendilerine sunulmaktadır.           
Gelişimi farklı olan çocuklarımıza da potansiyelleri doğrultusunda kaynaştırma eğitimi yapılmaktadır.Gerek gelişim yetersizliği olan gerekse gelişim  ileriliği olan çocuklara eğitim verilirken ailelere de gereken danışmanlık yapılmaktadır.